ללמוד מכישלונות

הכל התחיל מהרצון לבנות צורב לייזר (laser engraver) ולחבר אותו למדפסת תלת מימד כדי לצרוב איורים בעץ או לחתוך ניירות. הדרך ה״קלה״ להשיג לייזר מתאים הוא לפרק את הדיודת לייזר מכונן צורב דיסקים. היא לא יכולה לחתוך דברים גדולים, אבל חפשו בyoutube ותראו דברים מגניבים.

laser1

 

אחרי שחיסלתי את מלאי הכוננים שהיו לי בבית, ביקשתי תרומות בפייסבוק וכך הגעתי לתאמ״י.  בביקור האחרון ניגשתי למרקוס והתנצלתי שחיסלתי לו את מלאי הכוננים הישנים. בתגובה הוא הציע שאני אכתוב על זה בקבוצה בפייסבוק ״ אפשר ללמוד גם מדברים שלא מצליחים״ הוא אמר. אז הנה הסטטיסטיקה להשכלתכם:

  • 5 דיודות הרסתי בעת הפירוק המכאני מהבלוק האופטי: בקצה הדיודה יש עדשה מאוד עדינה וכל מכה קטנה מהשפיץפלייר מחרב אותה. אגב, לא כל הכוננים נולדו שווים. יש כאלו שזה עניין של לגרד את המשחה הטרמית ועם קצת עזרה מפינצטה והדיודה בחוץ. יש את אלו שצריך לתפוס את התושבת משני הצדדים ו״לקלף״ אותה מהדיודה. וכמובן את אלו שזה מאבק שמסתיים בדרך כלל בכשלון.

 

  • 4 דיודות שרפתי חשמלית. חשוב לשים לב לא לחבר את הדיודה ישר לספק (3v לבדוק את הצבע לא נחשב). כששמים מגביל זרם חשוב לכוון אותו (וגם למדוד את הזרם בפועל). והיו גם אלו שלא שרפו כלום, אז הגברתי את המתח עד להשמע ה״פוק״

 

  • 2 דיודות שרדו את השלבים הקודמים, אבל פשוט לא שרפו שום דבר. לא יודע להסביר. יתכן והיו של קורא דיסקים ולא של צורב (רוב הכוננים היו כבר במצב מפורק כזה או אחר, ולא ידעתי מראש מה יש בפנים)

laser2

Pin It
(Visited 146 times, 1 visits today)