גלגל ריצה שקט לאוגר

*עדכון* מסיבה לא ידועה, צ׳ינצי לא אהב את הגלגל החדש, אז חזרנו לגלגל הישן והמרעיש. אבל אם אתם מעוניינים להכניס בו את מיטב הטכנולוגיה קראו את הצ׳ינצ׳י-מטר : מד צעדים לאוגר

ליום ההולדת האחרון שלה ביקשה הבת שלי אוגר. האמת שזה לא מדויק. ניתנה לי הבחירה בין סוס לאוגר. אז בחרתי אוגר. וביום ההולדת הלכנו לחנות החיות וקנינו את צ׳ינצ׳י.

האמת לא ידעתי הרבה על אוגרים, אבל מסתבר שצ׳ינצ׳וס הוא אוגר חביב, פרוותי ופעיל. כולנו התחברנו איתו מהרגע הראשון. סידרנו לו את הכלוב, והתקנו את כל מה שנדרש: מקום להתחבא, כלי לאוכל ושתיה, וגלגל ריצה כדי שיוכל להוציא את כל המרץ.

כבר בערב הראשון שמנו לב לבעיה קטנה. אוגרים מאוד אוהבים לרוץ על הגלגל שלהם. במשך היום זה ממש חמוד. אבל בלילה (ואוגרים הם חיות שפעילות בלילה) זה עושה ה-מ-ו-ן רעש. בלילה השני צ׳ינצ׳י הוגלה אחר כבוד לחדר האמבטיה.

חיפוש בגוגל גילה שאנחנו לא הראשונים שסובלים מהבעיה, אך יש לזה פתרון DIY די פשוט.

לצורך הבניה יש צורך במאוור קטן מהסוג שיש במחשבים. קוצצים את מסגרת הבסיס ואת כנפי המאוורר.

בגלגל הריצה מפרקים את הצלחת מהתושבת וקוצצים את הציר המחבר בינהם. משייפים יפה כך שיהיה אפשר להדביק את המאוורר ביניהם. חשוב להקפיד למרכז יפה את ציר המאוורר במרכז הגלגל. כמו כן, את בסיס המאוורר נדביק לתפס שנשאר מהציר המקורי ומאפשר התקנה בכלוב.

מחכים שיתיבש טוב ומתקינים בחזרה. האוגר יכול עכשיו לרוץ כאוות נפשו בשקט מופתי.

בונוס: את חוט החשמל של המאוורר לא קצצתי. הסיבוב יוצר בו מתח קטן שמאפשר למדוד מתי, כמה ובאיזו מהירות האוגר רץ. אבל זה כבר פרוייקט אחר.

One thought on “גלגל ריצה שקט לאוגר

  1. לא שהבנתי מה בדיוק עשית מבחינה טכנית, אבל הרעיון הגאוני של מחקר ומעקב אחרי האוגר – זה כמו שאמרתי – גאוני!

Comments are closed.