לייזר

תמיד רציתי לייזר. אני חושב שכל גיבור מרושע/מדען מטורף חייב אחד.

במיוחד רציתי לייזר שאפשר לחתוך איתו בעזרת המחשב. היו לי כמה נסיונות לפרק את הדיודה מכונני DVD אבל אף פעם לא הצלחתי לגרום לזה לעבוד.

לפני כמה זמן קראתי מאמר שנראה ממש פשוט וקל לביצוע. הלייזר עצמו לא בעוצמה מסחרית (500mw 405NM), אבל בהחלט יותר חזק מכל מה שניסיתי עד כה, וגם לא כזה יקר. אז הזמנתי וחיכיתי עד שהגיע.

במאמר המקורי הכותב החליף את ראש ההדפסה במדפסת תל מימד שלו בלייזר. אני רציתי לשמור על האופציה להדפיס אז תכנתי והדפסתי מתאם שאיפשר להתקין את הליזר לצד ראש ההדפסה.

החיבור החשמלי מתחבר ללוח הבקרה בתור המאוורר שאצלי (מדפסת sunhokey) לא נמצע בשימוש., ובאמצאות הפקודות למאוורר גם שולטים עליו. בנוסף חיברתי מפסק לבטיחות שמנתק את הלייזר כדי שלא יפעל בטעות כאשר אני מדפיס פלסטיק.

את הצורות העלתי ל inkscape ובעזרת פלגאינס (ווקטורי, ראסטר) ייצרתי קובץ gcode שאותו ניתן לשלוח למדפסת.

בעזרת משחק עם מהירות תזוזת הראש, אני מצליח לחתוך ניירות ומדבקות ספוג, ולצרוב על עץ, קרטון ופלסטיק

הבעיה שהתוכנה הרגילה מציגה קבצי תלת מימד וגם לא רגילה לפקודות ההפעלה של המאוורר (שבמקומו מחובר הלייזר) אז כתבתי תוכנה שמתרגמת את הפקודות של הקובץ לציור דו מימדי על מנת שאוכל לבחון את התוצאה לפני שאני שולח.

בקרוב אוסיף גם את היכולת לשלוח למדפסת, ולהמיר סוגי קבצים שונים לפקודות מדפסת.

ומילת הזהרה לסיום: מאוד מאוד מאוד חשוב ללבוש משקפי מגן ! הלייזר שלי הגיע עם זוג. אם לא, תקנו ! זה בקלות יכול להרוס לכם את הראייה.

  • אזהרה: לאחר פירסום הפוסט הובא לידיעתי כי יבוא של לייזר class 3 אסור בלי רישוי מתאים. אי לכך כל הכתוב לעיל הוא לידיעה בלבד ואסור לעשות כך.

2 thoughts on “לייזר

  1. אז תהיה נחמד ותקשר לאיזה ראש ליזר קנית ואיזה ציוד מגן השתמשת ?
    תודה מראש

Comments are closed.